Кожного дня сервісні центри МВС вдосконалюються задля того, аби ставати кращими, сучасними, доступними та, найголовніше, гідними своїх людей.
Днями до сервісного центру МВС № 1841 у Житомирі звернувся Олександр Вознюк – військовослужбовець, котрий є прикладом незламності, відважності та сили.
Двадцятитрьохрічний Олександр, родом з міста Радомишль, попри зовсім юний вік, не з чуток знає, що таке війна – ніс службу у Донецькій області, де відчайдушно та віддано захищав незалежність і цілісність України. Потрапив під ворожий обстріл – від важких поранень переніс ампутацію ноги.
Незважаючи на все, залишається життєрадісним, веселим та усупереч всьому здійснив свою мрію: опанував керування автівкою. Олександр успішно склав практичний іспит на право керування транспортними засобами й відкрив категорію В.
Невпинно дякуємо нашим героям за можливість жити та працювати у незалежній та вільній країні, під синьо-жовтим стягом.
Завдяки таким українцям щоразу переконуємося – все буде Україна!
Як отримати посвідчення водія вперше особі з інвалідністю?
Алгоритм отримання посвідчення водія однаковий для всіх кандидатів у водії в Україні. Спочатку зібрати документи і пройти медичний огляд — отримати довідку про придатність до керування транспортними засобами. А потім пройти два курси навчання і успішно скласти два іспити в сервісних центрах МВС.
Якщо в кандидата у водії є довідка медико-соціальної експертної комісії, то в ній можуть бути протипоказання до керування транспортними засобами. Відповідно до підпункту 1 пункту 11 Положення про медико-соціальну експертизу затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2009 року № 1317 медико-соціальна експертна комісія визначає медичні показання на право одержання особами з інвалідністю автомобіля і протипоказання до керування ним.
Перелік захворювань і вад, при яких особа не може бути допущена до керування відповідними транспортними засобами, затверджений Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 07 жовтня 2022 року № 1817.
Варто діяти за таким алгоритмом:
- Отримати довідку медико-соціальної експертної комісії про групу та причину інвалідності
- Отримати медичну довідку щодо придатності до керування транспортним засобом
- Обрати автошколу для теоретичної підготовки
Знайти акредитований навчальний заклад, який проводить підготовку водіїв осіб з інвалідністю, наприклад навчальний заклад флагманського проєкту МВС «Автошколи для осіб з інвалідністю». Для вступу в заклад необхідно підготувати наступні документи: паспорт, ідентифікаційний код, медичну довідку щодо придатності до керування транспортним засобом, довідку медико-соціальної експертної комісії, одну кольорову фотографію 3,5х4,5 см.
- Пройти теоретичний курс навчання в автошколі
Прослухати курс лекцій — дозволяється онлайн форма навчання — та отримати свідоцтво (в електронному вигляді), яке чинне 1 рік — без складання внутрішнього іспиту.
- Скласти теоретичний іспит в сервісному центрі МВС
Скласти теоретичний іспит в сервісному центрі МВС. Для складання теоретичного іспиту необхідно при собі мати паспорт, копію ідентифікаційного коду, дійсну на дату подання медичну довідку щодо придатності до керування транспортним засобом, довідку медико-соціальної експертної комісії. Результат цього іспиту, дійсний протягом 1 року з дня його успішного складення. Орієнтовна вартість складання іспиту: 250 ₴. Мова іспиту: українська.
- Обрати автошколу для практичної підготовки
Знайти акредитований навчальний заклад, який проводить підготовку осіб з інвалідністю на спеціально обладнаному для керування водіями з інвалідністю транспортному засобі, який повинен відповідати додатковим конструкційним вимогам з безпеки дорожнього руху. Наприклад, навчальний заклад флагманського проєкту МВС «Автошколи для осіб з інвалідністю». Це може бути та сама автошкола, в якій було пройдено теоретичну підготовку, або інша автошкола, яка здійснює підготовку водіїв з числа осіб з інвалідністю.
- Пройти навчання і скласти внутрішній практичний іспит в автошколі
Пройти практичну підготовку водіїв. Скласти внутрішній іспит та отримати свідоцтво (в електронному вигляді), яке чинне 2 роки.
- Скласти практичний іспит в сервісному центрі МВС
Скласти практичний іспит в будь-якому сервісному центрі МВС, на спеціально обладнаному транспортному засобі. Орієнтовна вартість складання іспиту: 420 ₴.
- Отримати посвідчення водія
Вперше посвідчення водія видається на 2 роки. Документ отримується на місці. При цьому, в посвідченні водія зазначається відповідна інформація або додаткове обмеження у вигляді позначки у формі коду, яка передбачена додатком 1 до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 1993 року № 340. Орієнтовна вартість надання послуги: 572 ₴.
Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.