![](https://zhi.hsc.gov.ua/wp-content/uploads/2023/05/20230518_092955.jpg)
Ми можемо безмежно довго говорити, що вишиванка – це ДНК нації, наш символ і оберіг. Але погодьтеся – це так красиво!
Уже більше року Україна перебуває в умовах повномасштабної війни, але ми все одно прагнемо бачити і створювати красу навколо себе.
Тому сьогодні, у Всесвітній день вишиванки, ми обіймаємося, усміхаємося і робимо багато фото, щоб закарбувати цей момент єдності та сили.
Історія Дня вишиванки
2006 року в Україні було запроваджено особливе свято – День вишиванки. Ініціатором створення виступила Леся Воронюк, яка на той час була студенткою історичного факультету Чернівецького національного університету. Дівчина запропонувала своїм одногрупникам обрати день та прийти на лекції в національному вбранні. Цю ідею підтримали не лише студенти, але й викладачі. З роками традиція стала популярною по всій території України. Подія швидше носить символічний характер, тому що не прив’язана до державного або церковного свята.
Особливе значення День вишиванки має під час повномасштабної війни Росії проти України. Одягнена вишиванка 18 травня стане символом незламності українського духу, заявою на весь світ про те, що українці – вільний народ.
День вишиванки – подія, яка покликана зберегти українські традиції, передати їх наступному поколінню.
Спеціальних заходів на День вишиванки не існує. Однак щороку в Україні проводять особливий флешмоб, який полягає в тому, що люди одягаються в національний одяг, фотографуються та викладають світлини в соціальні мережі.