A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Працівники сервісного центру МВС Житомира долучилися до Дня донора


14 Лютого 2023

Висловити почуття можна по-різному: словами, подарунком, жестом. Сьогодні ж, коли День закоханих співпав з Днем донора, ми висловлюємо своє «люблю» вчинком.

14 лютого працівники Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Житомирській області черговий раз доєдналися до донорського руху, адже у воєнний час це стало особливо актуальним і необхідним. Одна здача крові допомагає врятувати два життя.

Донорська кров, її компоненти і препарати вкрай необхідні:

  • пологовим будинкам — для компенсації крововтрат породіль під час складних пологів;
  • військовим шпиталям — кров постійно потрібна хлопцям і дівчатам, які захищають нас на сході країни;
  • хірургічним відділенням — переливання компонентів крові є невід’ємною складовою хірургічних операцій;
  • опіковим центрам — потрібні постійні трансфузії плазми як основної рідини, що допомагає відновитися після опіків різного ступеня;
  • онкологічним відділенням — дитина, яка лікується від онкозахворювання, потребує близько 40 донорів протягом всього лікування.

Донором може бути кожна здорова людина у віці від 18 років, яка дала згоду дати кров або плазму, та не має медичних і соціальних протипоказань. Прийом донорів в закладі служби крові проводиться на підставі документа, що посвідчує особу донора (паспорту/ДІЯ). Перед медичним оглядом донор заповнює анкету, даючи відповіді на поставлені у ній запитання та завіряє їх особистим підписом.

У організмі людини міститься в середньому близько 5 літрів крові, тобто 7% від ваги його тіла. Доза кроводачі абсолютно нешкідлива і безпечна для здоров’я донора, є 450 мл, причому він втрачає переважно рідку частину крові- плазму, яка відновлюється протягом 18-20 годин. Після здачі крові у донора зберігається добре самопочуття, апетит, нормальна працездатність.

Рекомендації донорам

  • Не слід здавати кров після роботи в нічну зміну.
  • За три доби до кроводачи з раціону слідують виключити жирну їжу і не вживати спиртні напої.
  • Ввечері на передодні донації легка вечеря, а вранці, в день донації обмежитись солодким чаєм з хлібом та нежирними сортами сиру або печивом.
  • Безпосередньо після здачі крові не можна займатися важкою фізичною працею, вживати спиртні напої, управляти транспортними засобами, працювати на висоті.