A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Під час «круглого столу» керівництво РСЦ ГСЦ МВС обговорило проблемні питання щодо діяльності автошкіл з їх представниками


19 Серпня 2020

У регіональному сервісному центрі ГСЦ МВС в Житомирській області 17 серпня відбувся «круглий стіл» з представниками автошкіл Житомирської області. Головною метою зустрічі стало обговорення проблемних питань, що виникають у діяльності закладів, які здійснюють підготовку та перепідготовку водіїв транспортних засобів, а також дотримання ними порядку підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв і вимог законодавства у цій сфері.

Протягом обговорення та дискусій представники закладів мали нагоду з’ясувати всі спірні питання й отримати вичерпні та фахові відповіді від начальника РСЦ ГСЦ МВС Віктора Білецького та начальника відділу реєстраційної діяльності та допуску водіїв до керування ТЗ Андрія Ткаченка.

Зокрема детально розглянули питання проведення державної акредитації закладів, підстави для тимчасового призупинення дії сертифікатів, проходження атестації спеціалістів, ведення електронного журналу з інформацією про теоретичну та практичну підготовку водіїв транспортних засобів.

Окремо представникам закладів наголосили на дотриманні вимог «Інструкції про організацію та здійснення моніторингу за підготовкою, перепідготовкою і підвищенням кваліфікації водіїв транспортних засобів», затвердженою наказом від МВС 07 листопада 2009 року № 515 (у редакції наказу МВС від 27 грудня № 1110) щодо правильності, повноти та своєчасності внесення відомостей (про проведені заняття з теоретичної підготовки, практичного керування транспортними засобами та результати складення іспитів, списків груп тощо) у поданих закладом електронних формах документів до територіальних сервісних центрів МВС за місцем реєстрації такого закладу.

Також, особливу увагу звернули на наявність майданчика для навчання з початкового керування транспортними засобами з дотриманням усіх вимог, передбачених законодавством України.

Учасники заходу в жвавій дискусії обговорили окремі правові норми, затверджені наказом МВС № 408 від 22 травня 2020 року «Про внесення змін до наказу МВС від 07 грудня 2009 року № 515», труднощі, які виникають при виконанні цих норм, а також можливість внесення змін до діючих нормативно-правових актів

Крім цього, з метою вирішення питання неоднозначного застосування деяких законодавчих положень, з представниками закладів налагоджено канали ефективної співпраці та взаємодії. Це дозволить останнім брати активну участь у процесі вдосконалення законодавства України стосовно підготовки осіб на отримання права керування транспортними засобами.